Rozpoczęcie współpracy

 

Psycholog sportu. Kim jest i czego można spodziewać się po współpracy z takim specjalistą?

To pytanie, które niejednokrotnie zadają nam nawet doświadczeni trenerzy i zawodnicy w długim stażem treningowym. Brak doświadczeń w zakresie takiej współpracy, jak również niejednokrotnie pobieżna tylko wiedza sprawiają, że niektórzy „ludzie sportu” czują pewną obawę przed kontaktem z psychologiem sportu.

To paradoks, bo przecież psycholog sportu nie straszy, krzywdy nie robi, a wręcz przeciwnie POMAGA. Pomaga zrozumieć własną rolę zawodnika/trenera, lepiej poznać siebie i własne funkcjonowanie w roli. Pomaga jeszcze lepiej poznać psychologiczne aspekty dyscypliny, startu, treningu. Pomaga wreszcie uzyskiwać większą satysfakcję z pracy na gruncie sportu, z trenowania. Pozwala uwierzyć we własny potencjał i efektywniej go realizować, aż wreszcie – pomaga w osiąganiu wyższych rezultatów. Z wiedzy i doświadczenia psychologów sportu z powodzeniem korzystają nie tylko zawodnicy i trenerzy, ale również menedżerowie sportu, sędziowie, a także inni, których zadaniem jest osiąganie wyniku w dziedzinie, w której odbywają swoisty trening – aktorzy, muzycy, wokaliści, biznesmeni i politycy. Dla takich osób sportowy trening mentalny jest modyfikowany i dostosowywany do specyficznych potrzeb w oparciu o ideę analogii między sportem, a ich światem zawodowym.

Konsultacje z psychologiem sportu to spotkanie, które trwa około 50-60 minut. W trakcie rozmowy psycholog stara się poznać i zrozumieć problem, a także dopasować kolejne swoje działania do potrzeb szkoleniowych. Oferowany trening mentalny ma oczywiście swoje ramy. Jednak w dużej mierze jest indywidualizowany.

Czas trwania współpracy z psychologiem zależy od potrzeb i zakładanych celów, a także od ustaleń zawodnik/jego rodzice-opiekunowie/trener-psycholog.

Zapraszamy do współpracy. W przypadku osób niepełnoletnich, prosimy o kontakt z rodzicami/opiekunami.


Ten wpis został opublikowany w kategorii PsychologSportu.pl i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.